Audyt SEO

Czym jest audyt SEO?

Najpierw należałoby zacząć od tego, czym w ogóle jest audyt SEO. Jest to dokument, liczący często kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt stron, który zawiera wnioski wynikające z kompleksowej analizy danego serwisu. Co znajduje się w takim audycie? Poruszone powinny w nim być wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z pozycjonowaniem. Z pewnością pojawią się więc w nim wnioski dotyczące meta tagów (meta title oraz description) czy nagłówków. Dobry audyt powinien też zawierać informacje na temat budowy strony oraz analizę treści, które są jednym z absolutnie najważniejszych czynników rankingowych Google.

W dokumencie tym powinny się też pojawić informacje na temat fraz kluczowych, na jakie jest obecnie widoczna dana strona oraz tych, na które powinna rankować w przyszłości. Kolejnym istotnym czynnikiem jest linkowanie. Chodzi tu zarówno o linkowanie wewnętrzne, jak i backlinki pochodzące z innych stron internetowych. W audycie nie może w końcu zabraknąć kwestii wchodzących w skład tzw. technicznego SEO. Można zaliczyć do nich odpowiednią konfigurację pliku robots.txt oraz sitemapy, linki kanoniczne (canonicale) czy hreflangi. Ten ostatni element dotyczy serwisów, które posiadają kilka różnych wersji językowych.

Jednocześnie należy pamiętać, że nawet najlepszy audyt SEO jest dopiero początkiem działań. Na jego podstawie należy bowiem wdrożyć wszystkie zmiany optymalizacyjne. Jeśli chcesz mieć pewność, że audyt SEO będzie zawierał wszystkie najważniejsze informacje oraz będzie rzetelny i kompleksowy, skontaktuj się z nami. Z chęcią przygotujemy go dla Ciebie! Możemy również wdrożyć potem wszystkie niezbędne zmiany.