copywriting

Copywriting

Czym jest copywriting?

Copywriting to, najprościej mówiąc, tworzenie treści. Konkretniej są to wszelkiego rodzaju teksty marketingowo-użytkowe. Można do nich zaliczyć treści reklamowe w tradycyjnym rozumieniu. Będą to więc slogany reklamowe, opisy produktów pojawiające się na ich opakowaniach czy instrukcje obsługi. 

Obecnie coraz większy odsetek treści tworzonych przez copywriterow stanowią jednak teksty z zakresu online marketingu. Przykładem mogą być opisy produktów i kategorii w sklepach e-commerce, treści na podstronach ofertowych czy artykuły blogowe. Copywriterzy tworzą również teksty, które pojawiają się potem w postach firmowych na Facebooku czy wpisach celebrytów na Instagramie. Bez copywriterow nie mogłyby funkcjonować duże serwisy contentowe czy spora część blogów firmowych. Tak naprawdę bez copywritingu trudno sobie wyobrazić dzisiejszy digital marketing.

Kim jest copywriter?

Copywriter jest osobą, która przygotowuje wspomniane wcześniej treści marketingowe. Ze względu na specyfikę tego zajęcia większość copywriterów pracuje zdalnie. Część z nich robiła to już nawet przed pandemią. Koronawirus zwiększył natomiast jeszcze bardziej ten trend. Z tego względu jest to zajęcie, którym chce się zajmować coraz więcej osób. 

Wiele z nich ma mylne przekonanie, że copywriterem może zostać każdy. To oczywiście nieprawda. Przedstawiciel tej profesji musi posiadać „lekkie pióro”, ale też fachową wiedzę w tematyce, w której się specjalizuje. Copywriterzy powinni też umieć zrobić dobry research, który jednocześnie nie będzie zajmował zbyt dużo czasu. W przeciwnym wypadku takie zajęcie może nie być szczególnie opłacalne. Istotna jest również znajomość zasad ortografii, interpunkcji czy ogólna poprawność językowa i stylistyczna.

Jeżeli chcesz powierzyć tworzenie interesujących i merytorycznych treści prawdziwym profesjonalistom, skontaktuj się z nami!